טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

פרופסור אריה קאופמן

מומחה לטיפולי שורש

פרופ' קאופמן נמנה בין מייסדי האיגוד הישראלי לאנדודונטיה שהעניק לו חברות כבוד של האיגוד. הוא חבר בארגונים מקצועיים כדוגמת ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל, האיגוד האמריקאי לאנדודונטיה והאיגוד האירופאי לאנדודונטיה. משמש כסוקר בעיתונות מקצועית  בינלאומית.  הוא נמנה כחבר סגל מתנדב במחלקה לאנדודונטולוגיה בבית הספר לרפואת שיניים בתל אביב.

 

אוניברסיטת ירושלים העניקה לפרופ' קאופמן פרס על תרומתו המיוחדת לתחום רפואת השניים בישראל, פרסים נוספים הוענקו לו מטעם אוניברסיטת קלוד ברנרד בליון, צרפת אוניברסיטת טורונטו על תרומתו להקמת ההתמחות באנדודונטיה.

 

פרופ' קאופמן העמיק הכשרתו בתחומים נוספים ומשלימים בתחום מומחיותו, בהם כירורגית פה ולסתות, וחבלות דנטליות.

 

בעבודתו במחלקה לאנדודונטולוגיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת  תל אביב הגיע לדרגת פרופסור חבר, שימש כאחראי על המתמחים באנדודונטיה, מנהל קורס שינניות, ואחראי על מרפאות הסטודנטים באנדודונטיה בשנה החמישית והשישית. פרופ' קאופמן משמש כבוחן במבחני ההתמחות באנדודונטיה של המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים ומשרד הבריאות ושימש כיו"ר הועדה.

 

פרופ' קאופמן הקים את תכנית ההתמחות ללימודי אנדודונטיה בבית הספר ללימודי המשך ברפואת שיניים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה ומאז משמש כאחראי על תכנית ההתמחות באנדודונטיה.

 

בשנים האחרונות עוסק פרופ' קאופמן בלימוד ובמחקר שיטה חדשנית לטיפול בחבלות דנטליות בילדים ובבני נוער.  השיטה מיושמת גם במקרי הרס עששתי נרחב בשניים שטרם סיימו את תהליך התפתחותן ואבדו את חיותן.

 

השיטה מכונה "אנדודונטיה רגנרטיבית" או בשמה הקודם "רוסקולריזציה". בשיטה זאת מטפלים בשיניים שאבדו חיותן בעקבות חבלה או עששת נרחבת לפני סיום התפתחות השורש, דבר הגורם להפסקת המשך התפתחות השורש, ולחוסר התארכותו  הטיפול בשיטה זאת  מאפשר רפוי מלא והמשך התפתחות שורש והתארכותו. השיטה מבוססת על שימוש בתאי גזע ובפקטורי גדילה עצמוניים המופקים מדמו של המטופל על מנת ליצור פיגום ביולוגי שיאפשר התבגרות השורש. בשיטה הקלסית, מופק הדם מרקמת מסב השן ומצופה שיחדור לכל אורך תעלת השורש. לכן הצלחת הטיפול תלוית  משתנים רבי בניגוד לשיטת הפקת תאי הגזע מתרכיז דמו של המתרפא שמאפשרת בקרה מלאה על כל שלבי הטיפול.

יישור שיניים למבוגרים
לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן