טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

ריטה

ד״ר ריטה יושפה

מומחית לטיפולי שורש

מומחית לטיפולי שורש וטראומה דנטלית  – אנדודונט

ד"ר ריטה יושפה רופאת שיניים מומחית לטיפולי שורש, בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות יתרה D.M.D משנת 2000, ובעלת תואר  D.M.D נוסף ברפואת שיניים מטעם אוניברסיטת TUFTS בארה"ב בהצטיינות יתרה, ובכך רכשה רישיון לעסוק ברפואת שיניים גם בארה"ב.  

ד"ר יושפה זכתה בפרס ע"ש ד"ר ברוך קאופמן לעבודת גמר מצטיינת באנדודונטיה לשנת 2000, מטעם הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב, ורכשה התמחות באנדודונטיה, בבית הספר להתמחויות ברפואת שיניים בבית החולים רמב"ם. ד"ר ריטה יושפה חברת סגל בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית בהדסה עין כרם. היא מרצה בכנסים רפואיים של רופאי שיניים בארץ ובחו"ל, ובמחלקות פה ולסת בבתי החולים בארץ, וכותבת מאמרים במגזינים רפואיים בינלאומיים מובילים. ד"ר ריטה יושפה חברה בהסתדרות לרפואת שיניים בישראל משנת 2000, ובאיגוד הישראלי לאנדודונטיה משנת 2013.

ד"ר ריטה יושפה תמיד שואפת לטיפול שמרני לשם שימור חיות השן, ויתור הצורך בביצוע טיפול שורש, גם במקרים בהם קיימת עששת עמוקה הפורצת למוך השן, ולכאורה נדרש לבצע טיפול שורש.

דלקת בשן יכולה להיות הפיכה ובלתי הפיכה, ולהיגרם מעששת או משבר. בשחזור השן מבצעים סתימה רגילה, או סתימה עמוקה, או סתימה עמוקה בסיוע מיקרוסקופ. המיקרוסקופ מאפשר ראיה ברורה של חלל העבודה כולל מוך השן, שמאפשר לרופא טיפול מדויק, ובמקרים רבים שמירה על חיות השן, ללא צורך בטיפול שורש. במקרים בהם נדרש לאבחן את האפשרות האם ניתן לבצע סתימה עמוקה וליתר את הצורך בטיפול שורש, נדרש לרכוש ידע וניסיון רב, שכן מצב זה הינו גבולי. פריצה לא זהירה למוך השן תחייב טיפול שורש, תפיל את הצלחת הטיפול, והניסיון להציל את השן מטיפול שורש יכשל. כדי לא לפרוץ למוך השן, נדרש לדעת את גבולות המוך, ולאבחן האם ניתן להסתפק בסתימה עמוקה, או מתחייב לבצע טיפול שורש.

ד"ר ריטה יושפה רכשה ידע, מיומנות וניסיון רב בהצלת שיניים מטיפול שורש. היא רכשה ניסיון טיפולי עשיר ויכולת אבחון, בהתמודדות במקרים בהם מצב השן הינו גבולי, וההבדל בין טיפול שורש בשן לבין סתימה עמוקה הוא דק מאוד.

ד"ר יושפה יודעת במקרים גבוליים בהם העששת פרצה למוך השן, לשמור על חיות השן ולהציל את השן מטיפול שורש. היא מבצעת שחזורים עמוקים בסיוע מיקרוסקופ, המאפשר ראיה מיטבית ושליטה בטיפול במוך השן, מיתרת את הצורך בטיפול שורש, ומאפשרת לבצע שיחזור של השן מבלי לפגוע בחיות השן. ד"ר יושפה פיתחה מיומנות לטיפול במוך חיי וחשוף, המאפשרת לה לעיתים להשאיר את השן חיה, ובכך מייתרת את הצורך בביצוע טיפול שורש. יכולתה של ד"ר יושפה לבצע טיפול באזור שקרוב מאוד למוך השן, בא לידי ביטוי ביתר שאת, במקרים בהם נדרש לבצע טיפול בשן חותכת או קדם טוחנת (שן קטנה), שאז אזור הטיפול יותר קטן. באבחון מצב השן האם לבצע טיפול שורש, המאפשר הצלת השן ומניעת עקירה, נדרש לאבחן האם נשאר מספיק חומר שן בריא, שיוכל לשאת את השיקום וכוחות הלעיסה, האם קיימים נגעים דהינו דלקת מתחת לשן סביב חוד השורש, הימצאות טיפול שורש קודם, מצב השיניים הסמוכות ומצב החניכיים.

ד"ר ריטה יושפה רכשה ניסיון עשיר בהצלת שיניים הנחשבות כאבודות, ויודעת לאבחן האם שורשי השן בעלי פוטנציאל טוב לשרוד את השיקום שיבוצע בהמשך.

יישור שיניים למבוגרים
לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן