טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

ד״ר רון מלץ

מומחה למחלות חניכיים

פריודונטיה היא התמחות ברפואת שיניים המתמקדת במחלות חניכיים ובעצם התומכת, לרבות השתלות דנטאליות וחניכיים למטרות תפקודיות ואסתטיות.

תואר מומחה למחלות חניכיים ניתן לרופא שיניים אשר סיים את הכשרתו והמשיך את לימודי ההתמחות שלו למשך ארבע שנות לימוד, עמד בכל הדרישות וקיבל רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות.

השן נתמכת על ידי מערכת רקמות רכות וקשות המקיפות אותה ומקנות לה יצבות במקומה. החיבור בין שורש השן לעצם הלסת מורכב מרשת של סיבים קטנים וקשיחים המקבעים את השורש למקומו בלסת.

פריודונטיה עוסקת בטיפול ברקמות חיות המקיפות את השיניים ומחזיקות אותן במקומן, מומחה בפריודונטיה מטפל בפציינטים הסובלים ממחלות חניכיים הנגרמות מחיידקים או זיהום ועלולות להוביל לאיבוד השיניים.

טיפולי חניכיים כירורגיים:

  • צמצום כיסים וטיפול בגישה ישירה: ניתוח שמטרתו סילוק גורמי זיהום תת חניכיים ובין שורשיים בגישה ישירה אל האזור המזוהם. יחד עם סילוק גורמי הזיהום נעשית פעולה של צמצום עומק כיסי החניכיים כדי לאפשר גישה לניקוי החניכיים בעתיד.
  • רגנרציה של עצם: ניתוח שמטרתו תיקון הנזק שנגרם לעצם התומכת בשורשי השיניים על ידי בניית העצם סביב השורש מחדש.
  • אסתטיקה: טיפולים שמהותם תיקון פגמים אסתטיים בחניכיים כגון: סילוק עודפי חניכיים, עיצוב קו חניכיים הרמוני, תיקון נסיגות חניכיים, תיקון צבע חניכיים לקוי ועוד.
  • טיפול במחלת חניכיים סביב שתלים דנטליים:ניתוח שמטרתו תיקון נזקים שנגרמים לשתלים דנטליים על ידי סילוק גורמי הזיהום סביב השתל, תיקון הנזק לנגרם לחניכיים ולעצם הסובבת את השתל וצמצום כיסים פתולוגיים על מנת לאפשר גישה לניקוי השתל בעתיד.
  • ניתוחים למטרת שיקום השן: ניתוחים שנועדו לאפשר שיקום של שן באופן מיטבי, כמו ניתוח הארכת כותרת שמאפשר התקנה של כתר תקין על גבי השן או ניתוחים להוספת חניכיים באזורים שחסרה שן וחסרות חניכיים.

בנוסף מטפל מומחה החניכיים בזיהומים ומחלות חניכיים – בכדי למנוע תזוזות השיניים ואיבוד הרקמות האוחזות בשן על ידי ניקוי יסודי של המקומות הנגועים על ידי הקצעת שורשים וטיפול אנטיביוטי ממוקד.

ניתוח הכנה להשתלת שיניים –  תהליך החדרת השתל תלוי במבנה ובקשיחות העצם , עצם חסרה שאינה יכולה לאחוז את השתל מחייבת הוספת עצם מחומרים סינתטיים, מבעלי חיים, או מהמטופל.

לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן