טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

ד״ר אוהד שחר

מומחה כירורגית פה, פנים ולסתות

המועצה המדעית הפועלת לצד ההסתדרות לרפואת שיניים מוסמכת להעניק תואר מומחה. תואר המומחה מוענק לרופא שיניים לאחר התמחות של 5 שנים במסגרת בתי חולים שאושרו לצורך מתן ההתמחות על ידי המועצה המדעית לרפואת שיניים.

במהלך ההתמחות עובר רופא השיניים סטאז' במחלקות כירורגית, אורתופדית, הרדמה וטיפול נמרץ, על מנת לאפשר למומחה לבצע ניתוחים ובכללם התערבויות ככירורגיות משולבות שאינן מוגבלות רק לחלל הפה.

רופאי שיניים העומדים בכול התנאים של המועצה המדעית מקבלים תואר מומחה לכירורגיית פה ולסתות מטעם משרד הבריאות. תחומי הטיפול של מומחה לכירורגית פה, פנים ולסתות:

עקירות כירורגיות

כרוכות בהסרת שיניים שלא ניתן לגשת אליהם בקלות, בין אם זה משום שהן שבורות מתחת לקו החניכיים או משום שהן לא בקעו לחלוטין. בדרך כלל עקירות כירורגיות דורשות חיתוך בחניכים.

עקירת שיני בינה

בוקעות לרוב בגילאים 17 – 25. אם הן צומחות בהתאם לסגר השיניים, בריאות ומתפקדות, לא נדרשת כל התערבות כירורגית. מרבית מהאוכלוסייה סובלת משיני בינה כלואות. שיני בינה כלואות עלולות לפגוע בשיניים סמוכות, או להזדהם בעצמן. במקרים חמורים הזיהום עלול לגרום לסיבוכים לא רק באזור מפרקי הלסת אלא גם בלב ובכליות.

ניתוח הכנה להשתלת שיניים

במקרים בהם עובי עצם הלסת אינו מספק להחדרת שתלים, נדרשת הכנת הלסת להשתלת שיניים.

השתלת עצם

הוספת עצם מחומרים סינתטיים, מבעלי חיים, או מהמטופל.

ניתוח הרמת סינוס

חוסר שיניים בלסת עליונה גורם לצניחת ריצפת הסינוס. הפתרון לכך עיבוי העצם באמצעות החדרת גרגרי עצם והרמת הסינוס.

השתלה

השתלים הדנטליים הם פתרון ארוך טווח לאבדן שיניים. השתלים נקלטים בעצם הלסת ומתנהגים בדומה מאד לשורשים של שיניים טבעיות. לבעלי תואר מומחה בכירורגיית פה ולסתות יש יתרון בולט בביצוע ההשתלות בגלל שהם עברו הכשרה ייעודית במיוחד למקרים מסוג זה ומאומנים להתמודד עם סיבוכים אפשריים. מומחים לכירורגיה מכירים לפני ולפנים את מורכבות העצם, העור, השרירים והעצבים שבאזור ההשתלה, ומטרתם להביא לתוצאות הטובות ביותר שניתן להשיג.

טיפול בסרטן הפה ראש וצוואר

ניתוחים אורתוגנטיים

תיקון היחסים בין הלסתות

טיפול בפציעת פנים

חבלה, כוויות, פצעי ירי.

טיפול במומים מולדים שונים

כגון ניתוח חך ושפה שסועים.

אבחון וטיפול במפרקי הלסת.

לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן