טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

מהי החשיבות של ביקורת אצל מומחה פה ולסת?

ד״ר ריטה יושפה
|
25 נוב 2020

מבין תחומי האחריות הרבים של המומחה בכירורגית פה ולסת, הליך הזיהוי והאבחון המוקדם של מחלות ובעיות שיניים הוא מהחשובים ביותר. במסגרת הביקורת התקופתית שנעשית אצל מומחי פה ולסת, ניתן לגלות בהקדם מגוון בעיות שיניים או גורמים מסכנים אחרים בחלל הפה או בלסת.

לביקורת התקופתית אצל מומחה פה ולסת חשיבות מכרעת, שכן היא מאפשרת להקטין את הכאב והסבל של המטופל, למנוע החמרה של הבעיה, לקצר את משך זמן הטיפול וההחלמה, ולעיתים אף למנוע מצבים מסכני חיים.

לצד אלו, ביקורת אצל מומחה פה ולסת מסייעת במניעה של טיפולי שיניים מורכבים הכרוכים בהוצאות כספיות לא מבוטלות.

כירורגית פה ולסת כתחום מקצועי ברפואת השיניים

כירורגית פה ולסת היא ענף מקצועי נפרד בתוך עולם רפואת השיניים. בדומה לשאר תתי ההתמחות, ההכשרה בתחום מתחילה בלימודי רפואת שיניים כלליים (במשך שש שנים) שמהווים את הבסיס להמשך ההתפתחות המקצועית של הרופא. לאחר סיום הלימודים, עוברים הרופאים התמחות במחלקת כירורגית פה ולסת, שם יתמקצעו במגוון רחב של טיפולים בתחום.

כירורגית פה ולסת מתעסקת בכל סוגי הטיפולים והפרוצדורות הכירורגיות שמערבות את איזור המצח ועד הסנטר (כולל לסת, חלל הפה, עצמות הפנים, וכמובן השיניים עצמן).
בין הטיפולים להם אחראי מומחה פה ולסת ניתן למנות טיפול בחבלות ושברים בעצמות הפנים, בעיות מבניות במפרקי הלסת, מומים מולדים, כירורגיה של חלל הפה (עקירה מורכבת, שיניים כלואות, הרמת סינוס ועוד), לצד טיפולים בגידולים ממאירים או שפירים ומצבי טראומה נוספים.

הנטייה של רבים מאיתנו היא לגשת לטיפול אצל רופאי שיניים כלליים, ללא קשר לבעיה ממנה אנו סובלים ולטיפול הנדרש. למרות שהיקף רופאי השיניים שעברו התמחות הוא די מצומצם (למעשה, רק 8% מרופאי השיניים בארץ הם מומחים בתחומם), טיפולי שיניים רבים מצריכים חוות דעת ואבחון מעמיק אותו רק מומחה יכול לספק.

כך גם במקרים של טיפולי פה ולסת. אבחון מדויק והתאמת הטיפול הטוב ביותר, יוכל להתבצע אך ורק על ידי מומחה פה ולסת.
חשוב לזכור שהמומחה לטיפולי פה ולסת מגיע עם ניסיון עשיר אותו צבר במשך שנים, והוא היחיד שמתמחה בטיפולים מסובכים המערבים פרוצדורות כירורגיות של הפה.

אבחון וטיפול במגוון מחלות ובעיות שיניים

למומחה פה ולסת כל הכלים הנדרשים על מנת לבצע אבחון מדויק ואיכותי של מצב המטופל. לעיתים קרובות, המטופלים לא שמים לב להתפתחותן של בעיות חמורות בשיניים, עליהן רק המומחה יוכל לתת את הדעת. בביקורת שגרתית אצל המומחה ניתן לזהות שלל ממצאים חשודים ולמנוע החמרה של בעיות שונות.

בין היתר, מזהה המומחה מצבים של שיניים כלואות, שיני בינה שלא מתפתחות בצורה תקינה, וכן שינויים מבניים או תפקוד לא תקין של עצמות הלחיים והלסת.
במקרים אחרים, ימליץ המומחה על ניתוח להוספת עצם או הרמת סינוס, או על שיקום דנטאלי כולל של הפה עקב התפתחותן של מחלות חניכיים שזוהו בעת הביקורת.

מלבד העובדה שהטיפולים הללו מסייעים בשימור המראה האסטטי והטבעי של השן, חשוב מאוד להתייחס לתחום אחריות נוסף של מומחי פה ולסת.
לעיתים, בעת ביקורת שגרתית אצל המומחה מתגלות בעיות חמורות או מצבי מסכנים חיים עליהם חייבים לתת את הדעת בדחיפות. דוגמא מצוינת לכך היא התפתחות של גידולים סרטניים בחלל הפה. בעזרת הכלים שרכש, מסוגל המומחה לזהות בקלות יחסית את הנגעים הסרטניים ולהעביר את המטופל להמשך טיפול ומעקב בהתאם לחומרת המצב.

במקביל, מסייעת הביקורת השגרתית אצל מומחה פה ולסת במניעה ואיתור של תהליכים דלקתיים בחלל הפה, דלקות במפרקי הלסת ועוד.

 

צוות המומחים לכירורגית פה ולסת במרפאת I Smile פועלים בשיתוף פעולה מלא עם יתר המומחים מהמחלקות הטיפוליות האחרות על מנת להבטיח את הטיפול היעיל והקצר ביותר.

המומחים מציעים תכנית טיפולית ייחודית ומותאמת אישית בהתאם לחומרת הבעיה של המטופל, ובמידת הצורך גם מעניקים חוות דעת נוספת ויסודית למטופלים שהגיעו ממרפאות שיניים אחרות.

אך על פי שרופאי שיניים כללים מבצעים פרוצדורות דנטאליות מורכבות, במקרים רבים יש לגשת לטיפול אצל מומחה פה ולסת. הניסיון אותו מביאים המומחים מאפשר טיפול ואבחון יסודיים הרבה יותר, ומעלה את סיכויי ההחלמה וההצלחה של הטיפול.

 

 

 

יישור שיניים למבוגרים
לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן