טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

נפיחות בחניכיים

מדוע חשוב לעבור טיפולי שיניים?

ד״ר ריטה יושפה
|
18 יונ 2020

בגלל ההפרדה ההיסטורית בין תחום רפואת השיניים לרפואה הכללית הרבה אנשים נוטים לראות בבעיות שיניים יותר מטרד ולא בעיות רפואית. התפיסה השגויה הזו גורמת להרבה אנשים להזניח את בריאות הפה, וחבל. כי בעיות שיניים הן בעיות רפואיות לכל דבר והזנחתן כמעט תמיד מובילה להחמרה במצב. הנה כמה סיבות בגינן מומלץ לעבור טיפולי שיניים ולבקר במרפאה באופן סדיר.

גילוי מוקדם

כמו במרבית המחלות האחרות גם כאשר מדובר על מחלות שיניים ומחלות חניכיים, איתור המחלה בשלביה המוקדמים מגדיל מאוד את סיכויי ההחלמה, מקטין את הכאב והסבל ומצמצם מאוד את העלויות הכספיות של הטיפול. למשל, זיהוי של מחלת העששת בשלביה המוקדמים מאפשר את פתירת הבעיה בטיפול אחד וטיפול מונע באמצעות שיפור היגיינת הפה. מנגד, הזנחה של העששת עלולה להוביל את המטופל למצב בו עקירת השן היא בלתי נמנעת.

בעיות שיניים מאוד מכאיבות

רובנו יוצאים מתוך הנחה שבעיות השיניים לא יהרגו אותנו. בטווח הארוך ממש לא בטוח שההנחה הזו נכונה – בעיות שיניים וחניכיים הן זרז להרבה מאוד בעיות ומחלות גריאטריות, וזיהומים שמקורם בשיניים עלולים להתפשט לאזורים אחרים בגוף. אבל גם אם ההנחה נכונה וזה רק עניין של כאבים, למה לסבול? כאבי שיניים תופסים מקום גבוה מאוד במדד הכאב האנושי. אין שום סיבה להתעלם מזה.

אבחון של מחלות אחרות

עין בוחנת של רופא שיניים עשויה להציל חיים. יש הרבה מאוד מחלות 'כלליות' שרופא שיניים מיומן יכול לזהות גם בבדיקת פה שגרתית. גילוי מוקדם של  מחלות כמו סוכרת, מצבי אנמיה, מחלות הורמונליות וכמובן גידולים בחלל הפה קורה פעמים רבות בזכות העירנות שהפגינו רופאי שיניים.

אסתטיקה אינה מילה גסה

הוויה משנה תודעה ואם טיפול שיניים פשוט, כמו למשל טיפול הלבנת שיניים, עשוי לחולל שינוי דרמטי חיובי במראה ובהרגשה שלכם, למה בכלל לחשוב פעמיים?

מידע נוסף על טיפולי הלבנת שיניים וטיפולים נוספים בתחום האסתטיקה הדנטלית תוכלו לקבל במרפאת המומחים I Smile באשדוד. לפרטים: 072-2112672

יישור שיניים למבוגרים
לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן