טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

ככה תבחרו מומחה לכירורגיה פה ולסת

ד״ר ריטה יושפה
|
22 ספט 2020

נדרשים לטיפולי שיניים מורכבים בתחום כירורגיית פה ולסת? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מספר טיפים מעשיים לבחירת מומחה פה ולסת.

כירורגיית פה ולסת הוא תחום מקצועי בענף רפואת השיניים, העוסק במגוון רחב של טיפולי שיניים מורכבים, וביניהם:

  • טיפולי עקירה מורכבים כגון: עקירת שיני בינה
  • ניתוח כירורגי להסרת שיניים כלואות
  • הוספת עצם והרמת סינוס
  • טיפולי שתלים דנטאליים
  • טיפולי שיקום הפה למטופלים המתמודדים עם מחלות ובעיות חניכיים

וטיפולי שיניים מורכבים נוספים המחייבים מעורבות של רופא פה ולסת.

מה חשוב לדעת על טיפולי כירורגיית פה ולסת?

טיפולי כירורגיית פה ולסת מיועדים למטופלים המתמודדים עם בעיות חניכיים ו/או שיניים מורכבות כגון: אובדן שיניים, מחלות זיהומיות מורכבות, בעיות שונות בתפקוד הלסת והשיניים ועוד. במקרים אלו, קיימת חשיבות רבה להיוועצות מוקדמת עם רופא פה ולסת וזאת לצרכי תכנון ההליך הטיפולי הנקבע בין היתר בהתאם לבעיה ממנה המטופל סובל, גילו הכרונולוגי של המטופל ומצבו הבריאותי הכללי. חשוב לציין שחלק מהטיפולים בתחום כירורגיית פה ולסת מחייבים הליך ניתוחי בחלל הפה, ומכאן ההכרח בבחירת מומחה פה ולסת המלווה אתכם מבדיקות האבחון המקדימות, דרך תכנון ההליך הטיפולי ועד ליישום הטיפולים בפועל.

מיהו מומחה פה ולסת?

מומחה פה ולסת הוא רופא שיניים אשר סיים התמחות (לאחר הסמכתו כרופא שיניים) הנמשכת כ-5 שנים בתחום כירורגיית הפה והלסתות, במהלכה הוא מתמחה במגוון רחב של טיפולי שיניים משמרים, משקמים, מונעים ואסתטיים. עם סיום ההתמחות, הרופא עוסק במגוון רחב של טיפולים כירורגיים בתחום בריאות הפה, השיניים והלסת, וזאת בנוסף לטיפול בעיוותים מולדים ו/או בגידולים סרטניים ושפירים בפה ובלסת.

בחירת מומחה פה ולסת – כיצד?

טיפולי כירורגיית פה ולסת חייבים להתבצע בחדרי טיפול המאובזרים בכל מערכות הציוד המתקדמות ביותר בענף רפואת השיניים, ולכן, קיימת חשיבות רבה לבחירת המרפאה בה אתם בוחרים לקיים את ההליך הטיפולי. מעבר לכך, חשוב לבחור את זהותו של הרופא המטפל בהתאם לקריטריונים הבאים:

  • הסכמתו כמומחה פה ולסת והיקף הכשרתו
  • תחום התמחותו העיקרי בתחום כירורגיית פה ולסת
  • היקף הטיפולים המוצעים על ידו בתחום כירורגיית פה ולסת והתאמתם לבעיית החניכיים/שיניים עימה אתם מתמודדים

כמו כן, קיימת חשיבות רבה לקבלת המלצות וחוות דעת אובייקטיביות מצד מטופלי המרפאה בעבר ובהווה ולביקור מקדים במרפאה לצורך התרשמות כללית מרמת הניקיון והסטריליות של המקום.

חשוב לדעת: התמחות בתחום כירורגיית פה ולסת מהווה אחת מ-9 התמחויות שונות של העוסקים בתחום רפואת השיניים, כאשר כל רופא שיניים אשר סיים את לימודיו והוסמך לעיסוק בתחום רפואת השיניים, רשאי לבחור ביניהן. עם סיום ההתמחות בתחום כירורגיית פה ולסת, הרופא רשאי לעסוק בתחום זה רק לאחר הסמכתו לצורך כך על ידי משרד הבריאות הישראלי.

יישור שיניים למבוגרים
לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן