רפואת שיניים בלייזר | טלפון המרפאה: 072-211-2672   |   כתובתנו: שד' הפרחים 28, אשדוד, קומת קרקע.

יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים

יישור שיניים – כל המידע שחשוב לדעת

על אף שרבים מאיתנו נוטים להתייחס אל תהליך של יישור שיניים כאל טיפול אסתטי, במקרים רבים מדובר למעשה בהתערבות אורתודונטית בהמלצת רופא השיניים. אם בעבר הלא רחוק טיפולים ליישור שיניים התבצעו בעיקר בקרב אוכלוסיית הילדים הצעירים, הרי שכיום הטכנולוגיה המתקדמת והמודעות הגוברת ליתרונות הבריאותיים של היישור מעודדות יותר ויותר מבוגרים לעבור את התהליך גם כן.

טיפולים ליישור שיניים מהווים חלק חשוב ומהותי בתוך מגוון הטיפולים האורתודנטיים אותם מעניקים המומחים באורתודונטיה למטופלים מבוגרים או ילדים. למומחי האורתודונטיה הניסיון והידע המקצועי הנדרשים לצורך טיפולי יישור שיניים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות דוגמת Insignia ו- Damon, או יישור שיניים שקוף – דוגמת Invisalign.

מהי התרומה הבריאותית של יישור שיניים?

מלבד הפן האסתטי שיגרום לחיוך שלכם להיראות הרבה יותר טוב ולשפר את הדימוי העצמי, טיפולים ליישור שיניים יכולים להיטיב עמכם גם בכל הנוגע להיבט הבריאותי.
ראשית, קיימים לא מעט מקרים בהם ההתערבות האורתודונטית נדרשת בשל שיניים עקומות ולא בריאות. אלו כוללים בין היתר רווחים גדולים בין השיניים שגורמים לערעור בסיס השן, שיניים צפופות שמקשות על הניקיון ויכולות לתרום להופעת עששת ומחלות חניכיים אחרות, ואפילו לגרום לבעיות אכילה (קשיי לעיסה ובליעה) ובעיות דיבור.
מלבד אלו, יישור שיניים עשוי למנוע ריחות רעים ולמנוע רגישות יתר של השיניים.

מהו התורם העיקרי לשיניים עקומות? בקרב ילדים, הם גם המטופלים העיקריים, קיימים מספר גורמים מרכזיים לתופעה. מלבד ההיבט הגנטי עליו אין לנו שליטה, ניתן למנות גם תהליך של שחיקה כתוצאה מהרגלי אכילה לא נכונים, "משיכת" השיניים לכיוונים לא נכונים בתוך חלל הפה עקב מחלות חניכיים שונות.

טיפול ליישור שיניים – מהו הגיל האידיאלי ולמה חשוב לשים לב לפני ואחרי הטיפול?

ככל שחולפות השנים כך הופכים הטיפולים ליישור שיניים לפשוטים ומהירים יותר. הופעתן של טכנולוגיות חדשות לשם קידום היכולות האורתודנטיות וקיצור משך הטיפולים מאפשרות כיום לילדים וגם למבוגרים להנות מטיפול איכותי שימנע מהם בעיות שיניים חמורות יותר בעתיד וכמובן ישמור להם על חיוך יפה ובריא.

הגיל האידיאלי ליישור שיניים יהיה כמובן גיל הילדות, כאשר רוב הטיפולים נעשים לילדים בטווח גילאים של 9-15 שנים. זהו הגיל בו בקעו רוב השיניים הקבועות והילד כבר אחרי להיגיינת הפה שלו באופן עצמאי. כך נוכל לוודא שהטיפול יישמר לאורך זמן ולא תהיה נסיגה עקב תחזוקה לקויה של השיניים.
אחת הסיבות לכך שילדים הם קהל יעד מרכזי לסוג טיפולים זה היא בין היתר המודעות הגוברת של ההורים לבריאות השיניים של ילדיהם והרצון למנוע מהילד מחלות חניכיים או בעיות שיניים מהותיות יותר בעתיד.

עם זאת, כיום אין הגבלת גיל לטיפולי היישור, וגם מבוגרים רבים בוחרים לבצע את התהליך – את השיניים ניתן לתקן וליישר בכל גיל, ולשם כך אנו עובדים במרפאה עם מגוון טכנולוגיות שמותאמות באופן אישי לבעיה של כל מטופל.

חשוב לזכור שלפני כל טיפול ליישור שיניים מומלץ לערוך אבחון מקדים עם מומחה מתחום האורתודונטיה במרפאתינו.

הטיפול עצמו אינו כרוך בכאב ולכן גם לא מתבצע בהרדמה. משך תהליך היישור עשוי להשתנות כתלות בסוג הטיפול הספציפי, ובדרך כלל יימשך בין מספר חודשים עד שנה – שנתיים. כל זאת תלוי כמובן גם במצב השיניים ההתחלתי של המטופל.

ליישור שיניים אין תופעות לוואי מיוחדות. עם זאת, ייתכנו דלקות מקומיות, עששת או ספיגת שורשים לאחר הטיפול – כל אלו ניתנים לטיפול קלות יחסית. טיפול מניעתי מומלץ טרם יישור השיניים יכלול ביקור אצל השיננית להסרת אבנית.

טכנולוגיות ליישור שיניים

רסן ליישור זווית לסת

רסן הוא אמצעי חיצוני פופולרי ליישור שיניים אצל ילדים. מדובר במבנה של חוטי מתכת ורצועה המחוברים ללסת ולשתי טבעות המודבקות לשיניים האחוריות.

הרסן מפעיל כוחות על מבנה הלסת ועוזר לדחוק את השיניים הצפופות או הבולטות לאחור. כך מתאפשר פיזור טוב יותר של השיניים בתוך חלל הפה. במקרים אחרים תעזור הרסן ליישור זווית הלסת וגם תווסת את הגדילה של הלסת העליונה הבולטת.

יישור שיניים עם סמכים

שיטה יעילה ביותר שכוללת מבנה של סמכים המתיישבים על "גשר" המעגן אותם יחד ומפעיל לחץ קבוע על השיניים. הגשר עשוי פס מתכת קשיח שמשנה את זווית הצמיחה של השיניים וכך מתקן את העקמומיות שלהן.

אם בעבר הסמכים היוו מטרד וילדים רבים סבלו מחוסר נוחות פיסית ואסתטית, כיום המבנים הללו הרבה יותר נוחים ופונקציונליים. טיפול שהפך פופולרי בשנים האחרונות הוא השימוש בסמכים שקופים (Damon System) שהופכים את החוויה של יישור השיניים למאיימת הרבה פחות.

יישור פנימי

יישור מאחורי קווי השיניים מונע מאיתנו את הסרבול ואי הנוחות שכרוכים בפתרונות היישור הקלאסיים. מדובר בשיטות חדשניות ומתקדמות שמאפשרות טיפול דיסקרטי אשר מסתיר את הסמכים.

כמו לכל תהליך, גם ליישור פנימי יתרונות וחסרונות. מצד אחד, הוא מסתיר היטב את המפגע האסתטי, וכן נחשב תהליך יעיל. מנגד, מדובר בשיטה יקרה יותר ביחס לשיטות הקלאסיות, מה גם שהיא לא מתאימה לכל הסיטואציות הרפואיות.

האם יש מה לעשות אם יישור השיניים לא נעשה בגיל מוקדם?

ניתן לתקן סגר וליישר שיניים ללא הגבלת גיל.
אנו מיישמים שיטות טיפול המתאימות לאנשים העובדים מול קהל, עם פתרונות סמויים מן העין.

חשוב לזכור שעם הגיל עלולות להתפתח בעיות נוספת במשנן שיש להתייחס אליהן ללא קשר ליישור שיניים.
היתרון הגדול של טיפול במרפאת איי סמייל הנו שיתוף פעולה בין רופאים מומחים מתחומים שונים העובדים יחד בהתאם למצב הקליני של המטופל.

 

האם הטיפול כרוך בכאב?

הטיפול אינו כרוך בכאב. יכולה להיות הרגשה של אי נוחות בעיקר בהתחלה אך עם הזמן זה עובר.

למשך כמה זמן צריך להיות עם גשר?

בדרך כלל הגשר ילווה את המטופל בין חודשיים ועד שנתיים. תלוי במצב השיניים הקיים.

מהם הסיכונים הכרוכים בטיפול?

ישנם מספר תופעות לוואי קלות שיכולות להתלוות לטיפול. בין היתר ספיגת שורשים, עששת ודלקת חניכיים. כולן תופעות הניתנות לטיפול יחסית קל.

האם השיינים יכולות לחזור לקדמותן לאחר יישור?

כן, אם לא שומרים על התוצאה.

יישור שיניים למבוגרים
לתיאום פגישה
נא למלא את הטופס
ונחזור אליכם בהקדם
Call Now Button
דילוג לתוכן